HANOS Maastricht als inspiratiebron voor chefs van elk niveau
Bij HANOS Maastricht vinden chefs van elk niveau inspiratie, producten en advies op maat. Van brasseriekeuken tot fine dining: hier begint culinaire creativiteit met kwaliteit, kennis en verrassende vondsten.

Frans
In de basis koken ze allebei Frans, liefst met zo veel mogelijk lokale ingrediënten. Toch is een etentje bij Da Vinci (*) absoluut niet te vergelijken met een etentje bij Hoeve de Bies (*). Zo kookt ladychef Margo Reuten klassiek met mooie, luxe ingrediënten en ruimte voor vernieuwing. „En altijd met een female touch. In smaken, in opmaak of in servies”, zegt de chef van Da Vinci in Maasbracht. „Ik heb echt een tik voor mooi servies.”
Maurice Huynen, chef van de in Voeren gelegen Hoeve de Bies, omschrijft zijn kookstijl als ‘modern Frans’. Van de ene kant zwaar en vol, maar door het gebruik van (huisgemaakte) azijnen tegelijkertijd licht en fris. „Ik denk dat ik pas sinds anderhalf jaar 100% ‘Maurice’ kook, daarvoor herkende je nog wel veel van mijn leermeesters Hans Snijders of Hans van Wolde terug in mijn gerechten. De laatste jaren heb ik míjn smaak gevonden en ontwikkeld. Dat betekent in mijn geval BBQ’en, roken, fermenteren en experimenteren.”
Verandering
In beide keukens zijn in de loop der jaren de nodige dingen veranderd. Al is Margo vooral trots op de dingen die niet veranderd zijn. „Als je begint met koken, kook je zodat de gasten komen en terugkomen. Wij zijn inmiddels 32 jaar bezig, dan weet je wel wat werkt. Voor de gast en voor jezelf. Dat biedt ruimte om de diepte in te gaan. Tuurlijk laat ook ik me inspireren door wat hip en trendy is, maar dat is dan een toevoeging op wat ik al doe. Waar ik echt in uitblink zijn eigenlijk de gerechten die al 32 jaar terugkomen en steeds beter worden. Dat zijn gerechten die ik kan dromen en steeds weer perfectioneer. Dat zijn de veranderingen waar mijn gasten voor terugkomen.”
Een andere vaste waarde in Da Vinci – in aanvulling op partner en sommelier Petro Kools, natuurlijk – is de rol van HANOS. „We werken al samen met Renesse, de voorloper van HANOS, toen het nog die ene vestiging in Valkenburg was. Toentertijd moesten we de producten zelf één keer per week komen halen, want bezorgservice naar Maasbracht was er nog niet. In mijn carrière heb ik eigenlijk nooit met een andere leverancier gewerkt. Net als in mijn keuken ben ik ook op dit vlak heel trouw en klassiek. Bovendien beweegt HANOS altijd met ons mee: als wij iets nodig hebben, wordt het geregeld. No matter what.”

In de rol van culinair adviseur bij HANOS Maastricht denkt Twan Janssen mee over specifieke vraagstukken, brengt inspiratie en staat soms aan de basis van een (culinaire) koerswijziging. Van een Caesarsalade tot een Franse keuken op sterrenniveau en alles er tussenin: Twan Janssen zoekt, vindt en deelt inspiratie die past bij keukens op elk niveau.
Inspiratie
Het assortiment van horecagroothandel HANOS staat nooit stil, en wordt continu verrijkt met innovatieve en trending producten. Daar is ook Twan Janssen, sinds twee jaar culinair adviseur bij HANOS Maastricht, bij betrokken. „Ik kan in alle potjes en pannetjes meekijken, van broodjeszaak tot sterrenkeukens. Als er nieuwe producten trending zijn hoor ik dat vaak snel. Dan is het een kwestie van schakelen op het hoofdkantoor”, vertelt Twan.
De kruisbestuiving van inspiratie werkt als je het Maurice vraagt twee kanten op. Waar Twan zijn inspiratie uit de chefs haalt, gaat Maurice na elk bezoek aan HANOS boordevol nieuwe ideeën naar huis. „Er ligt hier altijd wel iets wat totaal nieuw is. Een tijdje terug zag ik zwarte limoenen liggen, daar had ik nog nooit van gehoord. Ik heb ze direct mee naar huis genomen en in een gerecht verwerkt.” Dat valt ook Margo op: „Het is niet normaal hoe het assortiment van de vestiging in Maastricht zich blijft ontwikkelen sinds de opening. Bij elk bezoek opnieuw kijk ik er mijn ogen uit.’’
Molensingel 99, Maastricht (NL) — hanos.nl



















































