Foto-expositie Jimmy Nelson in Maastricht muzikaal geopend
In de St.Janskerk in Maastricht vond de feestelijke ceremonie plaats van de expositie van fotograaf Jimmy Nelson onder de titel ‘Between the Sea and the Sky’. Daarna ging het onder begeleiding van het trommel- en klaroenkorps van harmonie Sainte Cecile uit Eijsden naar het even verderop gelegen Fotomuseum aan het Vrijthof, alwaar de expositie de komende maanden te zien is.
De expositie toont 65 fotowerken en twee video’s van twintig verschillende Nederlandse gemeenschappen in traditionele klederdracht. De beelden met weidse luchten zijn gemaakt in pittoreske vissersdorpen, polderlandschappen en vestingstadjes. Met zijn kleurrijke werk viert Nelson de schoonheid, culturele rijkdom en authenticiteit van de mensheid.
De Brits-Nederlandse fotograaf geniet internationale bekendheid om zijn baanbrekende boeken ‘Before They Pass Away’ (2013) en ‘Homage to Humanity’ (2018), met indringende foto’s van unieke, inheemse volkeren op de meest afgelegen plekken ter wereld. Het stijlvolle koffietafelboek ‘Between the Sea and the Sky’ (2022) is een beeldend, artistiek verhaal over het rijke cultureel erfgoed van Nelsons geadopteerde thuisland en telt meer dan 350 intieme portretten en iconische landschappen.
Met de inspirerende serie brengt Jimmy Nelson een persoonlijk eerbetoon aan eeuwenoude tradities. Bij de ceremonie waren speciaal een aantal mensen in originele klederdracht gekomen.
Het was een bomvolle St. Janskerk in Maastricht, net zoals bij de opening van de foto-expositie van Humberto Tan in 2023. Tan was er uit nieuwsgierigheid en vanwege zijn band met het Museum aan het Vrijthof ook weer bij, maar dan als gast.