Ondernemen & Economie

Uitbreiding Kruisherenhotel kleinschaliger na overeenstemming met de buurt

tekst Jo Cortenraedt

In plaats van vandaag de degens te kruisen voor de rechtbank, hebben de Oostwegel Collection en de buurtbewoners overeenstemming bereid over een aangepast plan voor uitbreiding van het Kruisherenhotel in Maastricht, met het gebouw van sociëteit De Stuers.

Als gevolg daarvan zal het 5-sterrenhotel er geen 52 maar circa 30 nieuwe kamers bijkrijgen. Wel komen er in de nieuwbouw belangrijke functies voor het hotel bij, namelijk een zaal, een fitnessruimte en een restaurant.

De nieuwebouw zal kleinschaliger worden en het hoogste punt wordt geen 20,8 meter maar slechts 13,8 meter. Architectenbureau Mecanoo tekende opnieuw voor het ontwerp van de uitbreiding van het Kruisherenhotel.

Camille Oostwegel toont zich verheugd met de uitkomst. „Onze ambities zijn overeind gebleven, maar er is in het nieuwe ontwerp meer rekening gehouden met de wensen en de zorgen van de bewoners. We goed naar elkaar geluisterd.”

De buurtbewoners werden terzijde gestaan door Huub Smeets. „We zijn blij dat iets aan de hoogte is gedaan en ook dat op basis van het nieuwe plan de hittestress op deze locatie niet zal toenemen. Het is de juiste weg gebleken met in overleg met de directe omgeving te werken aan een oplossing, waar iedereen zich in kan vinden.”

Oostwegel hoopt in 2028 te kunnen beginnen met de renovatie en verbouwing.

Deel dit artikel:

Jo Cortenraedt

Hoofdredacteur, uitgever en allround journalist

Jo Cortenraedt is allround journalist met tientallen jaren ervaring in Nederland en daarbuiten. Hij werkte onder meer voor het ANP, het NOS-journaal en De Telegraaf. Hij startte in 1997 als hoofdredacteur en uitgever Chapeau Magazine, in hetzelfde jaar was hij betrokken bij de start van de regionale televisie in Limburg.

Voor beide media is hij nog steeds volop actief met verhalen, reportages, columns en beschouwingen. In de eerste fase van zijn carrière stonden vooral het actuele nieuws en politiek centraal. Tegenwoordig zijn dat eerder specialisaties zoals kunst- en cultuur, gastronomie, human interest en de kwaliteit van leven.

Zijn brede netwerk, van TEFAF tot André Rieu, draagt bij aan de positie van Chapeau in zowel Limburg, als ook in de rest van Nederland en in België.

Jo Cortenraedt 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws