Kunst en Cultuur

Musical West Side Story naar Maastricht en Heerlen

Na het grote succes van spektakelstuk Les Misérables komt er weer een grootse musicalproductie naar Maastricht. In maart 2026 is de iconische musical West Side Story in het Theater aan het Vrijthof te zien op initiatief van theaterproducenten Ruud de Graaf en Hans Cornelissen. Twee maanden later strijkt de musical vijftien keer in Heerlen neer.

West Side Story is geïnspireerd op Shakespeares Romeo en Julia en vertelt het verhaal over de verboden liefde tussen Tony en Maria in een door bendeoorlogen verscheurd New York. Met wereldberoemde songs als Maria en I Feel Pretty, een groot live orkest en een nieuwe generatie musicalsterren wordt dit waarschijnlijk dé musicalbeleving van theaterseizoen 2025-2026.

De ticketverkoop gaat nu al van start, bijna anderhalf jaar van tevoren.

Langverwachte terugkeer

De cast van de musical is al bekend, het gaat vooral om jonge talenten. De hoofdrollen worden vertolkt door Silvana Rocha (Maria), Thijs Snoek (Tony), Esmée Dekker (Anita), Calvin Kromheer (Riff) en Davy Reedijk (Bernardo). Het volledige ensemble telt 36 personen.

West Side Story gaat vanaf november 2025 op tournee langs de grote theaters in Nederland en is in het voorjaar van 2026 maar liefst twaalf keer te zien in Theater aan het Vrijthof, van woensdag 4 maart (Limburgse première) tot en met zondag 15 maart 2026. Twee maanden later strijkt de musical vijftien keer in Heerlen neer.

theateraanhetvrijthof.nl

plt.nl

© Rob Jacobs

Deel dit artikel:

Gerelateerd nieuws