Bijzondere rol voor Limburgse Koorschool
In de Carmina Burana zitten twee aparte koorpartijen voor een kinderkoor. Dirigent Claudia Franzen licht de kleine maar essentiële rol van haar Limburgse Koorschool toe. „Carl Orff heeft die koorpartijen speciaal geschreven voor kinderstemmen. Daarnaast zullen we O Fortuna meezingen. Zo zijn we op vier momenten in het stuk te horen.”
De Limburgse Koorschool verzorgt zang en muziekleer voor jongeren tussen ongeveer 4 en 18 jaar. „Voor de zangers is het een geweldige ervaring om met professionele muzikanten op het podium te staan en onderdeel te zijn van een groter stuk dat ze herkennen van films en reclames. Het spreekt ze aan.”

„We hebben bij de Limburgse Koorschool verschillende leeftijdsgroepen. De groepen die nu meedoen zijn het tienerkoor en jeugdkoor, vanaf 10 jaar. Het zijn bij elkaar zo’n veertig kinderen en achttien projectleden die aansluiten. Sommigen hebben al eerder gezongen, anderen zijn beginnelingen. Zij repeteren met het bestaande koor mee. Twee jaar geleden voerden we de Carmina Burana uit met Harmonie St. Michaël uit Thorn in het Utrechtse TivoliVredenburg. Een aantal van die kinderen heeft toen ook al meegedaan.”
De Limburgse Koorschool heeft samenwerkingen met veel orkesten en gezelschappen zoals Philzuid en Opera Zuid. „Met Kerst zingen we een aantal concerten in een familievoorstelling van Philzuid. Vorig jaar hebben we een eigen opera- en muziektheaterproductie opgezet, samen met het jeugdkoor van Theater Aachen. We zingen regelmatig operamuziek bij Opera Zuid. Daarnaast vertolken we allerlei stukken van over de hele wereld en volksmuziek.”
Voor haar als dirigent is het nog een hele opdracht om de stemmen fris en de energie erin te houden. „Het belangrijkste is dat het één koorklank wordt, ondanks de verschillende groepen en een aantal minder ervaren zangers.” Ze anticipeert ook op de spanningsboog. “Ze moeten best wel lang wachten en geconcentreerd blijven tot ze mogen zingen.”
„Het wordt een unieke ervaring met veel concerten in een week. Het zijn per kind drie concerten, de oudere kinderen zingen vaker. Ze vinden het geweldig om de gebroeders Jussen te zien en horen spelen en die ervaring mee te krijgen.”



















































