Limburgs eerbetoon aan architect Jo Coenen
Tijdens de uitreiking van de Victor de Stuersprijs in de raadzaal in Maastricht werd de juryvoorzitter prof. Ir. Jo Coenen verrast met een prijs voor hemzelf, namelijk de Erepenning van de Provincie Limburg. Die werd hem uitgereikt door gouverneur Emile Roemer, in het bijzijn van burgemeester Wim Hillenaar.
Roemer sprak lovende woorden over al hetgeen Jo Coenen in zijn werkzame carrière – nu al vijftig jaar – allemaal gerealiseerd heeft. Meer dan 400 projecten en 900 maquettes. In 2024 heeft hij zijn omvangrijke archief overdragen aan het museum voor architectuur het Nieuwe Instituut in Rotterdam, en deels aan het door hem gebouwde Centre Ceramique in Maastricht.

Jo Coenen neemt de Erepenning van de Provincie Limburg in ontvangst uit handen van gouverneur Emile Roemer.
De gouverneur stipte aan dat Coenen in heel Nederland en daarbuiten altijd een inspiratiebron is geweest voor veel architecten, zeker ook de nieuwe generatie.
„In Maastricht waar hij al sinds 1990 actief is. Als je door de stad loopt, dan kom je Jo Coenen overal tegen, van het Ceramique-terrein tot deze raadzaal. Hij heeft niet alleen oog voor de artistieke kwaliteit, maar ook voor de maatschappelijke context.”
Na de uitreiking kon Jo Coenen zelf zijn rol als juryvoorzitter hernemen en maakte hij de winnaars bekend van 2025. Dat zijn het Stedenbouwkundig plan Polverpark door Buro VERBEEK en de nieuwe locatie van koffiebranderij Blanche Dael door Josef Bischofs. De publieksprijs ging naar het project De Vief Kop door HVN Architecten en MTD landschapsarchitecten.

De winnaars van de Victor de Stuersprijs.
















































