Kunst en Cultuur|Limbourgeois

Grote belangstelling voor kunstcollectie José de Goede

tekst Jo Cortenraedt
, fotografie Frits Widdershoven

Op de openingsdag van de kunstexpositie van kunsttaxateur José de Goede bleek de belangstelling groot. In de voormalige technische school in Cadier en Keer zijn maar liefst zo’n duizend kunstwerken te bezichtigen. Enerzijds kunst uit het Afrikaanse land Zimbabwe en anderzijds vooral veel vintage meubelen en schilderijen uit de jaren zestig en zeventig uit vooral Nederland. De Goede heeft besloten haar hele kunstverzameling te verkopen en met het geld gaat ze een ‘hostel’ voor meisjes bouwen in Zimbabwe. Meisjes krijgen daar volgens De Goede veel minder kans om zich te ontwikkelen in de maatschappij dan jongens.

De collectie is tot 4 december te zien in de voormalige technische school in Cadier en Keer. Op de afsluitende zondag is er ook een veiling.

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Kunst en Cultuur, Limbourgeois

Jo Cortenraedt

Hoofdredacteur, uitgever en allround journalist

Jo Cortenraedt is allround journalist met tientallen jaren ervaring in Nederland en daarbuiten. Hij werkte onder meer voor het ANP, het NOS-journaal en De Telegraaf. Hij startte in 1997 als hoofdredacteur en uitgever Chapeau Magazine, in hetzelfde jaar was hij betrokken bij de start van de regionale televisie in Limburg.

Voor beide media is hij nog steeds volop actief met verhalen, reportages, columns en beschouwingen. In de eerste fase van zijn carrière stonden vooral het actuele nieuws en politiek centraal. Tegenwoordig zijn dat eerder specialisaties zoals kunst- en cultuur, gastronomie, human interest en de kwaliteit van leven.

Zijn brede netwerk, van TEFAF tot André Rieu, draagt bij aan de positie van Chapeau in zowel Limburg, als ook in de rest van Nederland en in België.

Jo Cortenraedt 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws