50 tips voor Limburg: Landgoed Geijsteren
Vlak tegen de grens met Noord-Brabant, in de gemeenĀte Venray, vindt u het Landgoed Geijsteren. Sinds 2 eeuĀwen is het in bezit van de familie De Weichs de Wenne. De boerderijen, maar ook de huizen in het dorp die tot het landgoed behoren, zijn herkenbaar aan de zwart-witte luiĀken. In het bos treffen we de 17e eeuwse St. WillibrordusĀkapel aan, maar ook de watermolenhoeve de Rosmolen. Het Kasteel werd in het laatste oorlogsjaar verwoest. Toen ik er een paar jaar geleden met baron Caspar de Weichs de Wenne rondwandelde kon hij mij met overtuiging uitĀleggen waarom hij de ruĆÆne op een bijzondere wijze conĀsolideerde.

Daarmee is Geijsteren zowel een verwijzing naar een rijke geschiedenis, als ook naar de zinloosheid van oorlog en geweld. Het 700 hectare groot natuurgebied nodigt uit tot wandelen. Als u een Pieterpad-loper bent, passeert u vanĀzelf dit groene gebied aan de Maas.
Maasheseweg 4, Geijsteren-Venray (NL) – landgoedgeijsteren.nl
Een hapje of drankje in de buurt
Liefhebbers van de gastronomische keuĀken vinden hier vlakbij het sterrenrestaurant Brienen aan de Maas in Well. Mooi uitzicht vanuit de klassieke dinerzaal, buiten een heerlijk terras aan het water. Verfijnde keuken. Overdag ook kleine gerechten voor passanten.
Hoeve De Boogaard aan de WansummerĀweg in Geijsteren is een familieresĀtaurant met eerlijke gerechten.

















































