Lise's Mode|Mode & Beauty

Nieuwe zomercoalitie gezocht: mode, kleur en Limburgse flair

tekst Lise Steegmans

De zomer hangt weer boven Limburg en dat betekent: culinaire festivals. TREK is net weggetrokken uit Maastricht, Noorbeek Foodfest en Preuvenemint staan bij velen met dikke stift in de agenda. Niet zo gek; met mooi weer en lekkere happen is het flaneren in optima forma tijdens zulke evenementen. Bourgondisch buitenspelen, dat kunnen we als de beste. Maar eerlijk is eerlijk: qua outfits blijven we soms wat achter bij de rijkheid van menukaarten. Kijk eens goed rond op zo’n festivalweide of -plein: witte broderie-jurkjes zover het oog reikt. Mannen in lichtblauwe overhemden, steevast gecombineerd met een veilig donkerblauw colbert. En bij beide die eeuwige witte broek, die bij exact vijf mensen op aarde flatteus valt (en als we dan toch eerlijk zijn: die vijf wonen zelden in Limburg).

Tijd voor een bescheiden interventie. Als we onze smaakpapillen durven uitdagen met ceviche, cevapcici, pulled pork of miso-aubergine, kunnen we dat op textielvlak toch ook?

Flaneren kan ook in kleur

Mijn aanmoediging: breek uit het witte uniform, zoals Geert Wilders met het kabinet breekt. En doe het deze zomer nog! Juist de Limburgse zomer vraagt om linnen in rijke tinten: terracotta, pistachegroen, butter yellow. Kleuren die flatteren in de avondzon. Voor vrouwen: denk aan maxi-jurken met botanische prints, een subtiel plissé, een kanten kraagje dat knipoogt naar de Limburgse erfgoedstijl — maar dan 2025.

Voor mannen: een linnen shirt in saliegroen, een luchtig overhemd met een subtiel motief, een zachte pantalon in zandkleur. En als het écht moet: vervang dat marineblauwe colbert eens door een taupe, olijfgroen of dusty roze exemplaar. Of, en nu doen we helemaal gek: laat het colbert thuis. Ga voor een oversized hemd, een losvallende polo of verzin iets anders; maar strak in het pak helpt tenslotte ook in Den Haag niet om de boel overeind te houden.

Accessoires als conversation starter

Juist in deze tijden, zo zonder formatie, is het belangrijk om met elkaar in gesprek te blijven gaan. Vergeet daarom de accessoires niet. Brede strohoeden, oversized zonnebrillen, espadrilles — het zijn de kleine details die het grote werk doen. En zeg nu zelf, een mooi geweven baret of een retro zonnebril maakt dat eerste glas riesling alleen maar smaakvoller, is het niet? En mocht de discussie bij het kaasplankje alsnog politiek worden: u ziet er in elk geval fantastisch uit.

Je bord is kleurrijk, je outfit mag het ook zijn

We bestellen met liefde een kleurrijk bord vol ceviche, antipasti of mezze. Dan is het zonde om daar in een wit katoenen muurbloempje tegenover te gaan zitten. Mode is net als politiek (en eten): het wordt pas écht interessant als je buiten je vaste repertoire durft te proeven.

Dus Limburg, met al haar bronken, braderieën en proeverijen, daag jezelf deze zomer uit. Niet alleen op de menukaart, maar ook in je garderobe. Proef, combineer, probeer — en ontdek dat Bourgondisch genieten nóg leuker wordt als je het met een beetje meer kleur serveert. Wie weet inspireert het Den Haag nog eens.

 

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Lise's Mode, Mode & Beauty

Lise Steegmans

Modeliefhebber met een grote schrijfpassie

Schrijven, schrijven en nog eens schrijven. Het is wat Lise Steegmans graag doet. Het liefst over onderwerpen die haarzelf interesseren, waarmee ze anderen kan inspireren. Gewoon via een leuk stukje tekst. Toen ze in Amsterdam woonde, deed ze dat voor Harper’s Bazaar, Glamour, Grazia en VIVA, nu ze terug in Limburg woont doet ze dat (onder andere) voor Chapeau Magazine. Haar artikelen kunnen gaan over mode en stijl, maar ook over entertainment en lifestyle – dankzij Lise’s jarenlange ervaring bij Sanoma Media, DPG Media en Mediahuis is ze van alle markten thuis. Inspiratie die ze niet bij opdrachtgevers kwijt kan, gebruikt ze voor haar eigen blog pretparque.com, waarmee ze de lezer een glimlach en wat pret wil bezorgen. Al is het maar voor even.

Inspiratie voor nieuwe onderwerpen doet ze op tijdens het joggen door het heuvelland, al gaat vanaf ongeveer november de nodige headspace op aan het pekske voor vastelaovend. Heb je tips voor een pekske, een actualiteit of een artikel? Laat het Lise dan gerust weten!

 

Lise Steegmans 's topic(s):
Mode en Beauty, Uitgelicht

Gerelateerd nieuws