Kunst & Cultuur

Haiku in Bloom

tekst Jempi Welkenhuyzen

Het chrysantenfestival in de Japanse Tuin in Hasselt

Wie aan Allerheiligen denkt,  denkt aan chrysanten. Terwijl wij de chrysant met de dood associëren, staat deze bloem in Japan eigenlijk voor licht en onsterfelijkheid, voor een lang en gelukkig leven. Net het omgekeerde dus.

Meer nog, de chrysant vormt het jaarlijks hoogtepunt van de herfst in de Japanse Tuin, want men viert er het ‘Kikamatsuri’ festival. Onder het thema ‘Haiku in Bloom’ wordt je ondergedompeld in een combinatie van kleurrijke bloemen- en woordcomposities. Laat je zeker verrassen door de unieke sfeer van letterkapper Jos Geussens. Hij vat namelijk haiku’s in steen. Haiku is een korte Japanse dichtvorm gelinkt of geïnspireerd door Zen. Denk aan Oosterse meesters als Issa of Shuson, maar ook Herman Van Rompuy, ex-president van Europa, levert hier zijn bijdrage.

En dat alles gelardeerd door een veelzijdige bloemenpracht van herfstbloeiers! Van diep wijnrood en warm oranje over sfeervol lila  tot vrolijk geel.  Gecombineerd met siergrassen en papavers zorgen ze voor een moderne look. De chrysanten vormen de leidraad waarlangs je als bezoeker je weg vindt doorheen de tuin. Bloemkunstenaar Tom De Houwer zorgt samen met Regine Motmans en Els Claes voor bijzondere montages. Vergeet zeker niet het Shinto tempeltje te bezoeken. Het brengt je vast geluk en lang leven!

Nog tot en met 30 oktober 2020 zijn er online tickets te koop voor de Japanse Tuin
Gouverneur Verwilghensingel 15, 3500 Hasselt – visithasselt.be

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Kunst & Cultuur

,

Japanse Tuin

Jempi Welkenhuyzen

Speurneus en levensgenieter

Jempi Welkenhuyzen is als freelance journalist al jaren werkzaam in de mediawereld. Naast het voortdurend veranderend radio- en t.v.-landschap, lieten de kranten- en bladenwereld hem nooit los. Jempi is ‘nieuws-gierig’ en geniet graag van het goede leven in België en daarbuiten. Steeds met een open geest. Grenzen bestaan niet. Zo wil hij voor Chapeau Magazine een brug slaan tussen de beide Limburgen. ‘Oost of West kent dezelfde identiteit’ en ‘Samen staan we sterker’ zijn zijn motto. Zijn voorliefde gaat naast de goede keuken en al wat je daarbij drinkt uit naar kunst, cultuur of toerisme. Dat vat hij samen in een goed verhaal waarvan hij hoopt dat jij het leuk vindt om te lezen.

Jempi Welkenhuyzen 's topic(s):

Gerelateerd nieuws