Kunst & Cultuur

Liveopnames van nieuwe sitcom in Venlo

tekst Mikos Pieters
, fotografie Daniela Petrovic

Bij de liveopnames van hun sitcom Ouwehoeren in Venlo laat Club Lam zien hoe theater, televisie en lokale samenwerking elkaar kunnen versterken. In de zomer staan acteurs en actrices tussen de festivals, repetities en welverdiende rust door vaak voor de camera. Zo ook Marloes IJpelaar, Ella Kamerbeek, Ayla Çekin Satijn en Oda Spelbos van Club Lam.

Club Lam beperkt zich sowieso niet tot het donker van het theater. Eerder vormde hun voorstelling Rubens Meisjes de basis voor de debuutfilm Motherfocking Art en – voorafgaand aan Trut over de Venlose Truuj Bolwater – maakte het collectief de documentaire Trut – The Reality. Met Ouwehoeren zetten zij opnieuw de stap naar het scherm, een sitcom zonder lachband, maar in Venlo opgenomen voor een livepubliek.

Sinds 2023 is Club Lam het huisgezelschap van Theater De Maaspoort. Het feministische theatercollectief wil de male gaze kantelen en bovenal vrouwelijke personages zelf aan het woord laten. De setting van Ouwehoeren is de bruidswinkel Just Say Yes. Deze wordt gerund door Georgette, een rol die wordt vertolkt door Oda Spelbos. Zij is bekend van Flikken Maastricht en sinds My Fair Human verbonden aan Club Lam. Ella Kamerbeek, genomineerd voor een Theo d’Or, en Marloes IJpelaar zijn haar assistenten. Verder bestaat het tableau uit gastacteurs, waaronder Remco Veldhuis – van Veldhuis & Kemper – en Ayla Çekin Satijn. Een heuse Parisien zet als een deus ex machina een hilarisch punt.

Drijvende kracht achter deze serie is Marloes IJpelaar. Ze schreef het script, neemt het publiek voor elke scene mee en weet met soms slechts een klein gebaar of oogcontact haar medespelers en crew te regisseren, te motiveren en te bedanken.

Door de liveopnames van Ouwehoeren krijgen de bezoekers niet alleen een kijkje achter de schermen van een televisieproductie. Ze zien vooral hoeveel energie acteurs en crew in nauwe samenwerking en met zichtbaar plezier in de serie steken. Het tempo ligt hoog, met naast trouwjurken ook veel slapstickachtige elementen.

Daarmee bewijzen Club Lam en De Maaspoort dat hun creatieve huwelijk niet alleen op het theaterpodium tot verrassende resultaten leidt. De sitcom Ouwehoeren van Club Lam is eind december te zien, naast het theater zijn Omroep Venlo en L1 coproducent. De montage en eindbewerking voor de kijkers moeten de komende tijd nog gebeuren, maar de liveopnames beloven alvast een scherpe en komische blik op maatschappelijke verwachtingen, het instituut huwelijk en uiteindelijk toch de kracht van liefde.

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Kunst & Cultuur

Mikos Pieters

communiceren + adviseren + organiseren

Gepassioneerde denker en doener, ruime ervaring in culturele wereld en openbaar bestuur, life long learning onder andere via European Diploma van de Fondation Marcel Hicter, crash course cultureel ondernemen van Cultuur+Ondernemen en Leiderschap in Cultuur – Lage Landen van de Universiteit Utrecht en Antwerp Management School.

Mikos Pieters 's topic(s):
Kunst en Cultuur

Gerelateerd nieuws