Kunst & Cultuur

Festival Musica Sacra Maastricht brengt mondiaal programma

tekst Jo Cortenraedt

Het thema Heilige huisjes dat het festival Musica Sacra heeft gekozen, dekt een dubbele lading. Hoewel het van 19 tot en met 21 september in de programmering niet alleen gaat om religieuze muziek, heeft het woord ‘heilig’ wel een zekere verwantschap. Tegelijkertijd wil het festival ook eigentijds blijven en nieuwe wegen inslaan. „Dan is het soms nodig om tegen ‘heilige huisjes’ te schoppen en minder traditioneel naar bepaalde zaken te kijken”, zegt festivalleider Erwin Roebroeks.

Musica Sacra Maastricht is uitgegroeid tot een muziekfestival dat van heinde en verre publiek trekt. „Dit jaar is er ruimte voor muziek die gaat over onaantastbare fysieke of spirituele plekken én voor muziek die dit alles ter discussie stelt. Ons publiek wil graag verrast worden. Wij programmeren nog echt door programmavoorstellen te doen en daarover met musici in gesprek te gaan.”

Tibetaans

Het muziekprogramma is mondiaal geïnspireerd met een aantal opvallende onderdelen. Zo voeren Zwitserse monniken Tibetaanse rituelen uit. Opmerkelijk daarbij is de deelname van de Limburgse danser Joost Vrouenraets, die recent is ingetreden in een Tibetaans klooster in Zwitserland.

Heel anders zal het optreden zijn van stadsbeiaardier Frank Steijns, die samen met accordeonist Dominique Paats muziek zal vertolken van de Argentijn Astor Piazzolla. Het orkest Phil-zuid mag niet ontbreken bij Musica Sacra. Samen met Studium Chorale en een aantal solisten zullen zij ‘kathedrale klanken’ vertolken in het Theater aan het Vrijthof, met onder meer een wereldpremière van Renske Vrolijk.

Liefhebbers van renaissancemuziek kunnen terecht bij drie concerten in de Onze Lieve Vrouwebasiliek en de kapel Zusters onder de Bogen. De ensembles Dionysos Now!, Cappella Mariana en La Fonte Musica nemen de bezoekers mee naar Venetië, Rome en Florence.

Bijzondere locaties

Doordat het festival over veel locaties verspreid is, geeft dat de festivalgangers de kans om ook op minder voor de hand liggende plekken te komen, zoals in de Lutherse Kerk, en wel voor een concert van het Ruysdael Kwartet.

Zeer bijzonder wordt zeker ook het concert van Sarah Willis, hoorniste van de Berliner Philharmoniker. Zij brengt het hele orkest van het Havana Lyceum mee en combineert met hen haar liefde voor Mozart én Cuba.

Het Euregionale karakter van Musica Sacra is onder meer af te lezen aan de deelname van het Keulse Ensemble Musikfabrik met onder meer de bekende Nederlandse trompettist Marco Blaauw. Het is slechts een greep uit het programma dat behalve muziek ook lezingen, films en (muziek)theater omvat. Het volledige programma is te vinden op musicasacramaastricht.nl

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Kunst & Cultuur

,

Musica Sacra

Jo Cortenraedt

Hoofdredacteur, uitgever en allround journalist

Jo Cortenraedt is allround journalist met tientallen jaren ervaring in Nederland en daarbuiten. Hij werkte onder meer voor het ANP, het NOS-journaal en De Telegraaf. Hij startte in 1997 als hoofdredacteur en uitgever Chapeau Magazine, in hetzelfde jaar was hij betrokken bij de start van de regionale televisie in Limburg.

Voor beide media is hij nog steeds volop actief met verhalen, reportages, columns en beschouwingen. In de eerste fase van zijn carrière stonden vooral het actuele nieuws en politiek centraal. Tegenwoordig zijn dat eerder specialisaties zoals kunst- en cultuur, gastronomie, human interest en de kwaliteit van leven.

Zijn brede netwerk, van TEFAF tot André Rieu, draagt bij aan de positie van Chapeau in zowel Limburg, als ook in de rest van Nederland en in België.

Jo Cortenraedt 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws