Gastronomie

Bouchon d’en Face wint landelijke publieksprijs ‘Fijnste Franse Restaurant’

tekst Maarten van Laarhoven

Het Maastrichtse restaurant Bouchon d’en Face is door de lezers van Leven in Frankrijk, het glossy magazine voor Frankrijk-liefhebbers, uitgeroepen tot het fijnste Franse restaurant van Nederland. Dat is maandagavond bekendgemaakt tijdens een feestelijke bijeenkomst in het Hilton Hotel in Amsterdam. De prijs werd uitgereikt door de Franse ambassadeur Luis Vassy. De juryprijs ging naar Auberge Jean & Marie in Amsterdam.

De jaarlijkse verkiezing van ‘het Nederlandse restaurant dat in menig opzicht het best de Franse gastronomische sfeer benadert’, werd dit jaar voor de tiende keer gehouden. De uitslag zou aanvankelijk op 28 maart worden bekendgemaakt, maar de bijeenkomst werd verschoven naar vanavond. Bouchon d’en Face werd al twee keer in zijn negenjarig bestaan eerder genomineerd voor de titel ‘Het Fijnste Franse Restaurant van Nederland’, maar tot daadwerkelijke toekenning kwam het niet. Wel riepen de lezers en de vakjury van het Frankrijkmagazine Leven in Frankrijk het restaurant in 2017 uit tot het ‘Fijnste Franse restaurant beneden de rivieren’

Behalve ‘de Bouchon’, deden dit jaar nog negen andere Nederlandse restaurants mee waar ‘met de Franse slag wordt gekookt en genoten’: Brasserie Bellevue (Eindhoven), Bistrot du Bac (Rotterdam), Florent (Utrecht), Louise Petit (Rotterdam), Marie (Amersfoort Villa Coucou (Den Haag) en Auberge Jean & Marie, Bistro Bonjour en Le Hollandais in Amsterdam.

De jury bestaat uit de Fransman Alain Caron (chef-kok en presentator van het tv-programma BinnensteBuiten en met zijn zoons eigenaar van vier restaurants in Amsterdam), Tom Kellerhuis (hoofdredacteur van HP/De Tijd en tevens chef-kok), Jacques Hermus (culinair journalist) en Cathelijne van Vliet (hoofdredacteur van Leven in Frankrijk).

Bouchon d’en Face opende in het najaar van 2013 zijn deuren en is sindsdien niet meer weg te denken uit Maastricht. Het romantische restaurant ademt Frankrijk. Of beter gezegd: Lyon, want Bouchon d’en Face heeft de uitstraling van een Lyonnaise bistrot, ook wel ‘bouchon’ genoemd. Het smalle restaurant voert een authentiek Franse menukaart vol klassieke Franse bistrogerechten, waaronder steak tartare, confit de canard, escargots en bouillabaisse. De charcuterie wordt vers gesneden op de snijmachine middenin de zaak. De ongedwongen Franse sfeer komt overal terug, van de menukaart tot het speels ontworpen interieur.

De publieksprijs, geldt als een even eervolle onderscheiding als de juryprijs. Het grote verschil is dat de eerste prijs is stem is van de lezers en gebruikers van de site van Leven in Frankrijk. Iedereen die dat wilde kon zijn stem uitbrengen op een van de zaken op de lijst.

Wycker Brugstraat 54, Maastricht (NL) – bouchondenface.nl

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Gastronomie

,

Bouchon d'en Face

Maarten van Laarhoven

Gastronomische kenner en wijnfanaat

Maarten van Laarhoven (Goirle, 1965) werkt al zo’n dertig jaar in de media. Aanvankelijk in Brabant, als freelancer in opdracht van diverse landelijke en regionale kranten en het ANP. In 1997 trad hij in dienst van het Limburgs Dagblad (in 2003 opgegaan in Dagblad De Limburger) , waar hij bijna vijftien jaar zou blijven. Een van zijn aandachtsgebieden was de gastronomie. Als auteur van de veelgelezen wijnrubriek Flessentrekken proefde hij honderden wijnen.

Sinds acht jaar werkt Maarten als schrijver, journalistiek ondernemer en strategisch media-adviseur voor diverse organisaties. Nog altijd volgt hij de culinaire ontwikkelingen in binnen- en buitenland op de voet. Hij doet daarvan regelmatig verslag, onder andere in Chapeau. Maarten woont in Maastricht en beschikt over een perfecte kurkentrekker.

Maarten van Laarhoven 's topic(s):

Gerelateerd nieuws