Chapeau TV|Kunst & Cultuur

Bonnefanten pakt uit met drie Limburgse kunstenaressen

tekst Jo Cortenraedt

 Onder de titel Bitches Brew is in Bonnefanten een grote expositie geopend van drie van oorsprong Limburgse kunstenaressen, die momenteel ook elders furore maken. Een groot aantal zalen is gewijd aan werken van Taja Ritterbex, Keetje Mans en Aline Thomassen.

Ritterbex werkt tegenwoordig vanuit haar woonplaats Berlijn. „Dat geeft me extra inspiratie. Het is er op straat niet zo netjes als hier in Maastricht, het is niet af. En dat geeft me ergens een extra stimulans.” Ze is blij met de samenwerking met twee collega’s in deze tentoonstelling. „We hebben onze eigen gang kunnen gaan, dat is heel leuk. En het is ook een terugkeer omdat we alle drie hier vroeger ook geëxposeerd hebben. Eén doek kan ik hier voor het eerst echt uitrollen. Het is twaalf meter breed en ik heb het steeds een stukje opgerold, anders paste het niet in mijn kleine atelier. Het zijn telkens drie vrouwen die ik heb afgebeeld met aan het einde wij drieën die hier nu exposeren.” Van haar hangen er niet alleen een aantal doorgaans grote schilderijen, maar ook grote installaties in opvallende kleuren.

Ze gaf evenals Aline Thomassen op de openingsavond ook nog een aparte performance. Thomassen werkt tegenwoordig veel in Marokko, terwijl Mans vanuit de Randstad aan de slag is.

Directeur Stijn Huijts van Bonnefanten is blij met de expositie. „Het zijn alle drie kunstenaars die zich behoorlijk ontwikkeld hebben en succesvol zijn. De samenwerking hier zorgt voor een extra dynamiek. Het is mooi om deze tentoonstelling ook tijdens TEFAF hier te hebben en daarnaast zullen we dan ook een expositie inrichten die de wereld van de oude meesters laat samenkomen met die van de moderne kunst. In feite zie je dat ook op de kunstbeurs zelf gebeuren. Die periode zorgt zeker voor extra activiteiten bij ons, dat is een mooie vorm van samenwerking.”

 

Deel dit artikel:

Jo Cortenraedt

Hoofdredacteur, uitgever en allround journalist

Jo Cortenraedt is allround journalist met tientallen jaren ervaring in Nederland en daarbuiten. Hij werkte onder meer voor het ANP, het NOS-journaal en De Telegraaf. Hij startte in 1997 als hoofdredacteur en uitgever Chapeau Magazine, in hetzelfde jaar was hij betrokken bij de start van de regionale televisie in Limburg.

Voor beide media is hij nog steeds volop actief met verhalen, reportages, columns en beschouwingen. In de eerste fase van zijn carrière stonden vooral het actuele nieuws en politiek centraal. Tegenwoordig zijn dat eerder specialisaties zoals kunst- en cultuur, gastronomie, human interest en de kwaliteit van leven.

Zijn brede netwerk, van TEFAF tot André Rieu, draagt bij aan de positie van Chapeau in zowel Limburg, als ook in de rest van Nederland en in België.

Jo Cortenraedt 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws