Ondernemen & Economie

‘Als je niet deelt, kun je niet vermenigvuldigen’

tekst Rudi Smeets
, fotografie Boumediene Belbachir

Bart Canini als ondernemer nog steeds ambitieus

Begin dit jaar trok Bart Canini zich na 28 jaar terug uit het mondiaal gerenommeerde ontwerpbureau Creneau International. Tijd voor een kabbelend bestaan onder een Provençaalse plataan? „To-taal niet”, zegt de 51-jarige Belgisch-Limburger. „Ik heb een passie voor hospitality en ben als ondernemer nog steeds ambitieus. Die twee aspecten van me komen samen in nieuwe projecten.”

Bart Canini

Vijftig is het nieuwe dertig achttien met 32 jaar ervaring, vijftig tinten geweldig, Abraham zien … Aan verzachtende quotes voor een halve eeuw op dit stukje Melkweg is er geen gebrek. „Ik heb helemaal geen probleem met mijn leeftijd. Vijftig worden gaf me net de drive om te blijven werken én genieten. Bij mij komen die twee heel vaak samen”, benadrukt Bart Canini bij een kop koffie in Terland, het all-day-diningrestaurant van Terhills Resort in Dilsen-Stokkem.

De ruime glaspartijen bieden een weids zicht op een landschap dat door de combinatie van water, bossen, heide en zand doet denken aan de Finse merenvlakte. Kortom, een leuke locatie voor een ochtendgesprek. „Ik kom hier graag omdat je altijd een beetje een vakantiegevoel hebt”, zegt Bart Canini.

Chapeau los exemplaar

VERDER LEZEN?

Je leest de volledige reportage nu in de nieuwste editie van CHAPEAU magazine. Bemachtig jouw exemplaar bij een van de verkooppunten of word abonnee en ontvang CHAPEAU magazine zes keer per jaar thuis!

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Ondernemen & Economie

Rudi Smeets

Rudi Smeets

Rudi Smeets was van 1977 tot 2018 docent Latijn en Nederlands in het Sint-Lambertuscollege in Bilzen en combineerde zijn lesopdracht al die jaren met journalistiek, voornamelijk als freelancer voor de dagbladen Het Nieuwsblad en De Standaard van de Belgische persgroep Corelio. Sinds zijn pensioen in het onderwijs legt hij zich voluit toe op zijn passie voor schrijven. Hij begon als voetbalverslaggever, maar zijn interesse verplaatste zich gaandeweg naar cultuur en gastronomie. Sinds de joint venture tussen Corelio en uitgeverij Concentra (2013) werkt hij voor het Belang van Limburg.

Voor de weekendbijlage schrijft hij restaurantrecensies en reportages over gastronomie en cultuur. Voor de sportkatern brengt hij wekelijks een humaninterestverhaal over een sportman of -vrouw uit uiteenlopende disciplines. Sinds 2020 levert Rudi geregeld bijdragen voor Chapeau. Guilty pleasure: wijnglazen, waarin hij graag rood uit Piemonte en Toscane en wit uit de Bourgogne ziet verschijnen.

Rudi Smeets 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws