Religies vreedzaam naast elkaar bij Musica Sacra
In de wereld van vandaag wordt het steeds lastiger om religies nog naast elkaar te laten bestaan, maar eeuwen geleden was dat heel normaal. In die zin kun je niet spreken van vooruitgang door de eeuwen heen.
Dat bleek bij de opening van het festival Musica Sacra in Maastricht, met dit jaar het thema Heilige huisjes. Een heel weekend kunnen bezoekers genieten van uitvoeringen van zowel religieuze als ook spirituele muziek, waarbij de religies elkaar eerder omarmen. Zo zal een gezelschap van Bhoeddistische monniken optreden in de Joodse synagoge.
Die monniken gaven al een voorproefje bij de opening in het Theater aan het Vrijthof. Opvallend persoon daarbij was de Limburgse danser Joost Vrouenrraets, die inmiddels is ingetreden in een bhoeddistische gemeenschap in Zwitserland.
Frank Steijns speelde op een mobiel carillon, samen met Dominique Paats op accordeon. En trompettist Marco Blauw vertolkte samen met Ramon Gardella werk van Wim Hendrickx.





















































