Ginnies Bakery opent tweede locatie in Wyck
De Maastrichtse patisserie Ginnies – onder andere bekend van de cinnamon buns, American cookies en Instagrammable taarten – opent dit najaar een tweede vestiging. In het pand van restaurant SoDelicious in Wyck komt de hoofdvestiging met bakkerij. Naast een to-goaanbod is er ook de mogelijkheid voor ontbijt en lunch.
Het ‘snoepwinkeltje’ van Ginger Mullenders aan de Brusselsestraat is er een waar je lastig aan voorbij kan wandelen. Zijn het niet de robuuste koekjes in de etalage, dan is het de geur van versgebakken zoetwaren die direct alle zintuigen prikkelt. Binnen ontvouwt zich een soort Willy Wonka’s Chocoladefabriek meets American diner. Overal zie je zoet, van koekjes en taarten die zó mooi zijn dat het bijna zonde is om ze op te eten tot cupcakes, brownies en het bekendste product: de cinnamon buns.


Veggilaine
Het verhaal van Ginnies begint bijna zes jaar geleden, dan nog onder de naam Treacle & Spices. Ginger Mullenders ontdekt haar fascinatie voor bakken al op jonge leeftijd, maar pas rond haar twintigste realiseert ze zich dat dit meer is dan een hobby. Met haar bakkerijtje wil ze internationale ervaringen en bakstijlen introduceren in haar geboortestad. En dat lukt.
In no time weten locals, studenten en toeristen haar zaak te vinden. Wie er eenmaal is geweest, gaat gegarandeerd terug. Voor een koffie, taart voor een bijzondere gelegenheid of een guilty pleasure in de vorm van een American cookie of cupcake. Maar misschien nog wel belangrijker: voor het gevoel, de sfeer en de liefde die Ginger met haar zaak overbrengt. „Je komt hier niet simpelweg voor een koekje of een taart, maar voor het gevoel dat daarbij hoort. Een moment voor jezelf, een guilty pleasure, een moment van ‘alles kan, niets moet’.”
De toch al succesvolle formule geniet landelijke bekendheid als influencer Veggilaine in 2024 de cinnamon bun van Ginger ontdekt en deze post. „We werden een TikTok-trend. Iedereen die in Maastricht kwam, moest en zou die cinnamon bun proberen. De groeiende toeloop in de winkel, in combinatie met de zakelijke en particuliere bestellingen, online orders en het bruidswerk, zorgde ervoor dat we uit onze voegen groeiden. De diepvriezers en koelkasten lagen vol, de keuken was net te klein. Ik wist dat als we iets centraler zouden liggen, we waarschijnlijk nog meer klanten konden verwelkomen.’’
SoDelicious
De zoektocht naar een geschikte tweede locatie neemt vervolgens anderhalf jaar in beslag. „Ze moest genoeg ruimte bieden om te bakken en op een drukbezochte locatie liggen. Liefst een bestaande bakkerij, al wist ik dat die in Maastricht nauwelijks vrijkomen.’’
Toch bleef één pand telkens door haar hoofd spoken: SoDelicious aan de Stationsstraat. Dat juist die locatie begin dit jaar daadwerkelijk op haar pad komt, is een droom waarvan Ginger soms nog steeds niet gelooft dat hij uitkomt.


Flagshipstore
Maar die droom komt wel degelijk uit. Dit najaar openen de deuren van Gingers tweede locatie. „Dit wordt onze flagshipstore. De totale productie van Ginnies wordt naar Wyck verplaatst. Van achter een grote glazen wand kunnen de gasten ons echt aan het werk zien. Daarnaast kun je er, net als op de Brusselsestraat, zoetigheden en (warme) dranken afhalen. En we gaan ontbijt en lunch serveren.’’
Op de kaart verschijnen gerechten die naadloos aansluiten bij de identiteit van Ginnies. Comfortfood met een Amerikaanse knipoog, verleidelijk genoeg om alles te willen bestellen en toegankelijk genoeg om er elke dag binnen te lopen. Denk aan loaded banana bread en Turkisch eggs
Het interieur sluit daarbij aan. Geen roze cupcakewinkel, maar een eigentijdse vertaling van de Amerikaanse diner- en filmcultuur waar Ginger mee opgroeide. Van Stranger Things en Gilmore Girls tot Grease en Dirty Dancing: de nieuwe zaak krijgt dezelfde nostalgische, filmische sfeer die Ginnies de afgelopen jaren steeds meer is gaan kenmerken. „Alles wat we de afgelopen jaren organisch hebben opgebouwd, komt hier samen. Dit voelt echt als Ginnies 2.0.”
Team
Hoewel de complete productie van Ginnies verhuist naar Wyck, blijft ook het ‘snoepwinkeltje’ aan de Brusselsestraat bestaan. Hier blijven klanten welkom voor het afhalen van zoetigheden en dranken to go.
Ginger zelf zal haar tijd zo veel mogelijk verdelen tussen beide locaties. Ze blijft de taarten ontwerpen en is nog steeds het creatieve gezicht van Ginnies, maar merkt dat haar rol langzaam verandert. Minder uren in de productie, meer tijd om het merk verder uit te bouwen. „Ik ga met deze uitbreiding nog meer van patissier naar ondernemer. Dat kan alleen omdat ik mijn team volledig vertrouw. Zij zijn de belangrijkste reden dat ik deze stap überhaupt heb kunnen zetten. Zij geven mij de ruimte om verder te bouwen aan alles waar Ginnies de komende jaren naartoe groeit.”



















































