Vier sterren zorgen voor culinair spektakel bij restaurant Create
Restaurant Create bij Van Oys Maastricht Retreat is precies één jaar open en dat werd gevierd met een zogeheten four-hands dinner dat verzorgd werd door de eigen chef Guido Braeken (**) en zijn Zwitserse collega Silvio Germann (Restaurant Mammertsberg **).
De gasten die hiervoor hadden ingetekend, beleefden een waar culinair spektakel waarbij de teams van beide chefs het beste van hun kunnen lieten zien.

Naast een serie verrassende amuses werd er een 7-gangenmenu gepresenteerd met daarbij vier gangen van Guido Braeken en drie van Silvio Germann. Zowel de smaakpapillen als ook de ogen werden optimaal geprikkeld.
Achtereenvolgens kwamen op het bord: Japanse hamachi met Noordzee-krab, wortel met chili op ‘Zwitserse’ wijze, Noorse langoustine met aardbei en sepia, gebrande erwten met gezouten citroen, short rib met koolrabi, Texels lam met zware olijf en groene asperge en tenslotte Manjari chocolade.
Gastheer Mark Schellingerhout zorgde met zijn team ervoor dat alles op tijd kon worden uitgeserveerd en sommelier Michael Pascaud schonk de mooiste wijnen zoals een Chablis Premier Cru van Beauroy, een Pernand-Vergelesses premier cru van domaine Chando de Briailles en een Brunello di Montalcino van het huis Il Marroneto.


Het blijft niet bij deze aflevering want er staan voor dit jaar en volgend jaar nog een aantal van deze samenwerkingsvormen op het programma. De eerstvolgende is al op 10 mei met Christoph Rainer (restaurant IKIGaI **, Schloss Elmau, Duitsland).
„Met dit soort initiatieven willen wij een internationaal culinair platform bij Van Oys creëren”, zegt managing director Marc Alofs. „Omdat Guido Braeken twee Michelinsterren heeft, zijn eigen netwerk al heeft opgebouwd en wij lid zijn van Leading Hotels of the World, staan wij in contact met topchefs over heel de wereld, en kunnen wij onze gasten laten genieten van dit soort topbelevenissen.”






















































