Preuve van de topgerechten van ‘kunstenaar’ Wout Bru
‘Een upgrade van de normale tapas, heel lekker, heel fijn, origineel. Chef Bru is een kunstenaar | ‘Het eten was perfect klaargemaakt en werd opgediend als kunstwerkjes’ | ‘We hadden gekozen voor de keuze van de Chef ‘Food Sharing’ en het was werkelijk fantastisch: allemaal topgerechten, in combinatie met heerlijke wijn’ | ‘Onze maaltijd was zeer verrassend en lekker, professioneel en met alle service erop en eraan…’
Zomaar een kleine greep uit de tientallen lovende recensies die de afgelopen weken online verschenen over restaurant La Bru’sserie in Durbuy, een van de twee restaurant in het pittoreske Ardennenstadje, waar de bekende Belgische tv-kok Wout Bru tegenwoordig achter het fornuis staat.
Volgende week zal hij zijn vertrouwde stekje voor een paar dagen inruilen voor het Vrijhof in Maastricht, waar hij vanaf volgende week donderdag deelneemt aan ’t Preuvenemint, het oudste eet- en drinkfestival van Nederland, dat ook bij veel gourmands in Vlaanderen bekend is.
Bru, die in 2005 in Frankrijk opzien baarde omdat hij als Belg in een relatief kort tijdsbestek twee Michelin-sterren wist te bemachtigen, trekt in Maastricht op met het team van het populaire restaurant Le Bouchon d’en Face. Eerder dit jaar tekenden La Bru’sserie en Le Bouchon d’en Face in Maastricht een samenwerkingsovereenkomst. Afgesproken is onder meer dat Wout Bru bij leven en welzijn ook de komende twee jaar naar het Vrijthof komt om het Nederlandse publiek van zijn kookkunsten te laten genieten.
La Bru’sserie vormt onderdeel van het luxueuze hotel-restaurant Le Sanglier des Ardennes in Durbuy, een Waals stadje met slechts 400 inwoners, pittoresk gelegen in de Belgische Ardennen, op krap een uurtje rijden van Maastricht. De samenwerking met Le Bouchon d’en Face is er verder op gericht om Maastrichtenaren en andere bezoekers van ‘t Preuvenemint bekend te maken met deze hostellerie en wellnes.
Recensies op onder andere TripAdvisor, maar ook in Belgische kranten, maken duidelijk zowel La Bru’sserie als Le Sanglier des Ardennes, het gastronomische restaurant van de hostellerie, de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een absoluut begrip. Het lijkt een regelrecht gevolg van de regelmatige optredens van Wout Bru op de Vlaamse televisie. In Maastricht genieten Durbuy en zeker Wout Bru nog nauwelijks bekendheid, iets waar La Bru’sserie door de met Le Bouchon d’en Face verandering in wil brengen.
De bekende keukenmeester is ervan overtuigd dat ook de stad Maastricht kan profiteren van de samenwerking tussen La Bru’sserie en Le Bouchon d’en Face, vertelde hij eerder dit jaar tegen Chapeau. ,,Hoewel Maastricht en Durbuy qua grootte natuurlijk behoorlijk van elkaar verschillen, richten we ons op hetzelfde publiek: mensen die houden van de betere gastronomie en ook op andere gebieden een hoog niveau gewend zijn. ’t Preuvenemint is voor ons een mooie gelegenheid om samen met Le Bouchon d’en Face te laten zien wat we in huis hebben. Maastrichtenaren zijn bij ons van harte welkom.”
__________________________
Abonneer je op Chapeau Magazine
Sluit nu een jaarabonnement af voor slechts €29,50 en ontvang vele extra’s -> meer info <