Culinair|Preuvenemint

De beste rosé ter wereld per glas te preuve

Auteur: Maarten van Laarhoven

Het Preuvenemint, het oudste gastronomische openluchtfestijn van Nederland, beleeft deze zomer zijn 36ste editie. Van 24 tot en met 27 augustus is het Vrijthof in Maastricht dé ontmoetingsplek bij uitstek. In de aanloop naar het evenement blikt Chapeau alvast vooruit. Dit keer met Ralph Habets, directielid van Sauter Wijnen.

,,Het Preuvenemint is een week waar wij altijd weer naar uitkijken. Die week begint op dinsdag voorafgaand aan het evenement, wanneer traditiegetrouw met de opbouw wordt begonnen. Vanaf dat moment is het aan een stuk door werken en tot en met de zondag lange dagen maken. Tot voor kort hadden we ook op maandag nog heel wat werk met het tellen van de lappen, maar dat hoeft dit jaar niet meer, want het betaalsysteem is elektronisch.”

,,Als Sauter Wijnen doen wij voor de elfde keer mee met het Preuvenemint, met wisselende partners. Dit jaar werken wij eenmalig samen met Crossing Borders, het bekende euregionale restaurantcollectief bestaande uit Café Sjiek, restaurant SOFA en maar liefst drie sterrenrestaurants uit Nederland, België en Duitsland.”

De chefs van alle vijf de zaken leveren een bijdrage aan de kaart in onze stand, maar de keuken zal worden gerund door Robin van de Bunt van de Leuf in Ubachsberg en Jeroen Holten van Sofa.

Onder de vlag van Crossing Borders varen drie sterrenzaken mee: De Leuf, La Becasse en Vivendum, dat overigens ook een eigen stand heeft. We hebben, al zeg ik het zelf, heel mooie gerechtjes. Bijvoorbeeld gemarineerde zalm met een crème van yoghurt en bergamon, krokante nori en verse kruiden | pasta met vers geschaafde truffel | krokant buikspek op zuurkool met luchtige mosterdsaus, bieslookolie en gehakte peterselie | en curryworst met brood. Overigens communiceren we bewust niet welke zaak welk gerecht gemaakt heeft, om te voorkomen dat mensen alleen maar afkomen op het sterreneten.”

,,Als Sauter Wijnen gaan we dit keer ook iets bijzonders doen: we hebben Domaine Tempier op de kaart staan, een van de beroemdste rosés ter wereld, afkomstig uit Bandol aan de Franse Zuidkust. We schenken deze mooie wijn, waarvan in Nederland jaarlijks slechts drieduizend flessen worden geïmporteerd en die al enkele malen is uitgeroepen tot de beste rosé ter wereld, per glas. De prijs is 4 preuvenelappen of 20 lappen per fles. Dat we de Tempier aanbieden per glas, komt omdat we nog altijd heel sterk geloven in de oorspronkelijke opzet van het evenement: veel mensen gaan er nog altijd naartoe om iets bijzonders te proeven. Voor de liefhebber van echt mooie rosés ligt hier een kans.”   

 

Deel dit artikel:
Meer artikelen over:
Culinair, Preuvenemint

Gerelateerd nieuws