Business

Ria Joosten nieuwe voorzitter ontbijtclub Ronald McDonald Huizen

tekst Maarten van Laarhoven

Zakenvrouw Ria Joosten (Ria Joosten Catering & Evenementen) wordt de nieuwe voorzitter van de Business Breakfast Club Ronald McDonald Huizen Limburg. Ze neemt per 1 januari het stokje over van Leon Keppels (Horecahuis Limburg).

Horecamakelaar Keppels richtte de Business Breakfast Club Ronald Limburg in 2014 op op verzoek van de Ronald McDonald Huizen Limburg (Kindervallei en Huis Maastricht). De ontbijtclub van ondernemers uit Limburg is zowel een platform voor informele ontmoeting als een club die de twee Limburgse Ronald McDonald Huizen in financieel opzicht ondersteunt. De huizen, waar familieleden van kinderen die in het ziekenhuis zijn opgenomen kunnen overnachten, zijn voor hen voortbestaan afhankelijk van donaties en giften.

Ondernemers betalen een lidmaatschap van 250 euro per jaar, dat in zijn geheel naar het goede doel gaat. Daarnaast gaat een gedeelte van de opbrengst per ontbijt ook naar de Ronald McDonald Huizen. In de afgelopen zes jaar heeft de BBC op deze manier bijna 75.000 euro aan de huizen kunnen doneren.

Ria Joosten gaat met veel plezier aan de slag in haar nieuwe functie, zo laat ze weten. ,,Leon heeft een prachtige club opgericht en een stevig, stabiel fundament gebouwd. Ik neem dan ook met heel veel plezier en enthousiasme het stokje van hem over.”

Joostens doel is om de club verder uit te breiden, onder andere met nieuwe leden uit midden en noord Limburg. ,,Want hoe meer ondernemers zich verbonden voelen, hoe meer we de doelstelling van de Ronald McDonald Huizen Limburg kunnen steunen. Samen dragen we bij aan een betere wereld, te beginnen aan de ontbijttafel. Want aan tafel gebeurt het!”

Deel dit artikel:

Maarten van Laarhoven

Gastronomische kenner en wijnfanaat

Maarten van Laarhoven (Goirle, 1965) werkt al zo’n dertig jaar in de media. Aanvankelijk in Brabant, als freelancer in opdracht van diverse landelijke en regionale kranten en het ANP. In 1997 trad hij in dienst van het Limburgs Dagblad (in 2003 opgegaan in Dagblad De Limburger) , waar hij bijna vijftien jaar zou blijven. Een van zijn aandachtsgebieden was de gastronomie. Als auteur van de veelgelezen wijnrubriek Flessentrekken proefde hij honderden wijnen.

Sinds acht jaar werkt Maarten als schrijver, journalistiek ondernemer en strategisch media-adviseur voor diverse organisaties. Nog altijd volgt hij de culinaire ontwikkelingen in binnen- en buitenland op de voet. Hij doet daarvan regelmatig verslag, onder andere in Chapeau. Maarten woont in Maastricht en beschikt over een perfecte kurkentrekker.

Maarten van Laarhoven 's topic(s):
Uitgelicht

Gerelateerd nieuws