Maastricht Aachen Airport sterker door deelname Schiphol
De positie van Maastricht Aachen Airport is aanzienlijk versterkt nu de Royal Schiphol Group 40 procent aandelen heeft verworven en daar een bedrag van 4,2 miljoen euro voor betaalt.
Daarmee is de belangrijkste voorwaarde in het besluit van Provinciale Staten van afgelopen zomer om de Zuid-Limburgse luchthaven open te houden, vervuld. Die was namelijk dat de Provincie niet meer de enige aandeelhouder van MAA zou moeten zijn.
Met de komst van Schiphol komt er eindelijk een professionele partner aan boord en wordt MAA veel meer van nationaal belang, zowel op het gebied van passagiers als ook van vracht.
Met name voor Gedeputeerde Stephan Satijn is dit een enorme opsteker, want op zijn schouders lag de uitdaging om voor 15 december een solide business case te presenteren. Met de nationale luchthaven als aandeelhouder én dus ook belanghebbende, lijkt de toekomst van Maastricht Aachen Airport verzekerd.
De focus komt enerzijds te liggen op een zo stevig mogelijke economische positie en anderzijds op een intensivering van de contacten met de omgeving om de hinder van vliegverkeer zoveel mogelijk binnen de perken te houden.
